.

به روز رسانی معماری موجود ابری

در حالت کلی و جامع ترین نوع معماری رایانش ابری، محاسبات ابری شامل 5 لایه اصلی کاربر، نرم افزار به عنوان سرویس، بستر به عنوان سرویس، زیرساخت به عنوان سرویس و سرور می باشد که شرکت سیگما مشاوره های کاربردی را برای راه اندازی از آنها در اختیار کارفرمایان قرار می دهد

به روز رسانی معماری موجود ابری
برخی از سازمان‏ ها دارای زیرساخت "ابری" یا "مجازی ‏سازی شده" هستند ولی تمایل به مهاجرت به سمت راه ‏حل ‏های متن باز (open source) مانند اپن استک را دارند.
اپن استک در سال ‏های اخیر توانسته است به خوبی رقبای خود را کنار گذارد.
آمارهای بالای استفاده از اپن استک توسط سازمان ها و شرکت‎ های با مقیاس بزرگ، متوسط و کوچک نشان دهنده پذیرش اپن استک از سوی این سازمان ‎هاست.  
سازمان‏ هایی که از vmware استفاده می ‏کنند حتی پس از نصب اپن استک می‏توانند از ماژول‏ های مربوط به vmware مانند NSX استفاده کنند. 
برای مثال درایورهای NSX برای neutron که یکی از سرویس های شبکه اپن استک موجود است.
برخی از سازمان‏ ها ترجیح می ‏دهند از سیستم LDAP برای احرازهویت کاربران پس از مهاجرت به اپن استک استفاده کنند، که این امکان نیز در اپن استک فراهم است.
هنگام استفاده از ابرناظر (hypervisor) نیز اپن استک انتخاب ‎های متنوعی را در اختیار کاربران قرار می ‏دهد.
اگر چه درصد بسیار بالایی از استفاده‏ کنندگان از اپن استک از ابرناظر KVM استفاده می ‏کنند ولی یک سازمان با توجه به نیازمندی ‏های خود می ‏تواند از ابرناظرهای دیگری مانند Xen استفاده کند.
موارد ذکر شده تنها چندین نمونه از امکان ‏های فراهم شده توسط اپن استک هستند که گروه رایانش ابری سیگما می تواند با توجه به نیازمندی‏ های خاص مشتریان خود، نصب و راه‏ اندازی اکوسیستم اپن استک را انجام دهد.  
كلمات كليدی: سامانه ابری، رایانش ابری، معماری رایانش ابری، خدمات ابری چیست، لایه های رایانش ابری، معماری ذخیره سازی ابری، معماری محاسبات ابری، معماری پردازش ابری، معماری محیط ابری

مقالات مرتبط

SIGMACloud

SIGMACloud

شرکت سیگما ITID در سال 1383 تاسیس شد. طی 15 سال فعالیت، سیگما عمدتا بر طراحی، توسعه و استقرار پورتال سازمانی، خدمات آنلاین و محصولات و خدمات محاسبات ابری تمرکز داشت. ما به 150+ سازمان و شرکت های بزرگ در ارتباطات مخابراتی، بانکی، پرداخت و صنایع دولتی برای دستیابی به اهداف خود کمک کردیم.